Lobynas

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel. +370 5 2697800, +370 5 2697803, el. p. edukacija@bpmuziejus.lt
Užsiėmimai vyksta antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val.
Moksleivių grupės dydis – nuo 15 iki 30 žmonių.
Moksleivių grupes lydintiems mokytojams įėjimas nemokamas.
Edukaciniai užsiėmimai vyksta Bažnytinio paveldo muziejuje, Šv. Mykolo g. 9, Vilnius.

Tegul visi bus viena

Lankydamiesi naujoje muziejaus parodoje „Tegul visi bus viena. Šv. Juozapato Kuncevičiaus kankinystei – 400“ susipažinsite su Bažnytinės unijos kūrėjais, šv. Bazilijaus regulos besilaikančiais vienuoliais ir pagrindiniu parodos veikėju, Vilniuje gyvenusiu šventuoju kankiniu Juozapatu. Pamatysite išskirtinius parodos eksponatus, kuriuos buvo siekta sunaikinti, – jie atlaikė išbandymus, keliones ir pasiekė mūsų muziejų. Praktinėje dalyje kursime pop up atviruką su miesto architektūra ir ... Kuo – išsiaiškinsite atėję!
Fantastinis Renesansas ir kitos istorijos

Fantastinis Renesansas – tai įspūdingos Vilniaus istorijos, primirštos ir dėl to kone nerealios. Taip pat – moksleivių išmonės vaisiai: sušgalvoti pastatai ir žmonės, išguldyti popieriuje pagal tikrus renesansinės architektūros kanonus. Edukacijos metu istorijų pasakojimo (storytelling) būdu pristatoma renesanso architektūra, tekstilė ir auksakalystė, o taip pat kalbama apie Renesansą iš didžiosios R: šios kultūros epochos idėjas, įvykius ir savitus reiškinius, formavusius tuometinio žmogaus mąstymą. Įkvėpti istorijų, moksleiviai konstruoja savo renesansinį pastatą virtualioje atvirutėje ar popieriniame koliaže, taip susikurdami asmeninį santykį su tokia tolima, tačiau iki šiol svarbia kultūros epocha. Programa skirta 7–12 klasių mokiniams. Trukmė: 1,5 val. Kaina asmeniui 4,50 Eur.
Renesanso žmonės ir fantastinė architektūra

Kas yra Renesanso žmogus? Šiais laikais taip vadinamas universalus mokslininkas, koks buvo Leonardas da Vinčis. Ar tokie buvo visi, gyvenę XVI a. – Renesanso epochoje? Atsakymų pas da Vinčį keliauti neverta: Vilniuje taip pat gyveno žmonės, kuriems vienodai rūpėjo menas ir politika, tradicijos ir ateitis, religija ir humanizmas. Kultūrinės edukacijos metu LDK kancleris Leonas Sapiega, karalienė Bona Sforca, kilmingos vienuolės bernardinės, architektas ir kiti Lietuvos istorijos veikėjai atgyja per edukatorės – Visažinės istorikės – pasakojimus. Per konkrečių žmonių gyvenimų pasakojimus moksleiviai lengviau supranta juos supančią aplinką ir pastatų reikšmes, o įkvėpti istorijų ir patys tampa universalesni: braižo perspektyvą, kuria bažnyčios fasadus, aiškinasi simbolines pastatų puošybos reikšmes. Programa skirta 1–6 klasių mokiniams. Trukmė: 1,5 val. Kaina asmeniui 4,50 Eur.
Orientacinis žaidimas „Dingęs miestas“

Nuo pat viduramžių Vilniuje kūrėsi vienuoliai ir vienuolės, čia atvykę mokyti, šviesti ir padėti. Vienuolynai tapo kultūros ir mokslo centrais, galėjusiais pasigirti didžiausiomis bibliotekomis, čia buvo auklėjamos kilmingų giminių atžalos, kuriami sakralinio meno dirbiniai. Šalia vienuolynų iškilusios gotikinės, barokinės, renesansinės bažnyčios papuošė miestą ir iki šių dienų išlieka įstabiausiu jo peizažo atributu. Kaip atrodytų Vilniaus senamiestis, jei jame nebeliktų bažnyčių bokštų? Ar jūs pastebėtumėte skirtumą? Susipažinę su Vilniaus vienuolijų istorija muziejaus ekspozicijoje, pasiskirstę komandomis leisimės į orientacinį žaidimą su išmaniaisiais telefonais. Programa skirta 9–12 klasių mokiniams. Trukmė: 2 val. Kaina asmeniui 7 Eur.
Dangaus miestas

Senojo Vilniaus gyvenimas neatsiejamas nuo vienuoliškos kultūros. Vienuolynuose žmonės rasdavo prieglobstį nuo negandų, čia būdavo auklėjamos ir mokomos kilmingų bei paprastų giminių atžalos. Vienuoliai perrašinėdavo knygas, klausydavo išpažinčių, mokydavo, patardavo dvasiniais reikalais. Iš vienuolynų po miestą plito mokslo atradimai, įvairūs patobulinimai, kulinariniai receptai ir medicininės žinios... Susipažinsime su Vilniaus vienuolijų istorija muziejaus ekspozicijoje, praktinėje dalyje oforto technika kursime architektūros ansamblių kompozicijas, jas atsispausdinsime ir turėsime visą Vilniaus albumą. Programa skirta 7–12 klasių mokiniams. Trukmė: 2 val. Kaina asmeniui 5 Eur.

Edukaciniai užsiėmimai Vilniaus katedros požemiuose ir lobyne

Vilniaus katedros požemiai ir lobyno istorija

Lankantis katedros požemiuose, kriptose ir koridoriuose įrengtoje ekspozicijoje, apžiūrinėjant laidojimo vietas bei archeologinius radinius, akys norom nenorom užkliūva ir už nedidelio sidabrinio angeliuko, spindinčio sarkofago, auksinių karūnų... Šie daiktai – tik nedidelė užuomina į visus katedros lobius. Po ekskursijos požemiuose, keliausime apžiūrėti karų ir neramumų laikais slapstytą ir kone stebuklo būdu išsaugotą katedros lobyną, dabar eksponuojamą Šv. Mykolo bažnyčioje. Grupės dydis – nuo 10 iki 30 žmonių, vienu metu galime priimti dvi grupes (60 žmonių). Programa skirta 1–12 klasių mokiniams. Trukmė: iki 2 val. Kaina 7 Eur.