Renginiai

Katalogo „Misijų stotelės“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje

Vasario 23 d., šeštadienį, 20 val. maloniai kviečiame į katalogo „Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečio kelias. Antano Saulaičio SJ kolekcija“ pristatymą Knygų mugėje! Renginyje dalyvaus kolekcijos autorius Antanas Saulaitis SJ, knygos sudarytoja Alina Pavasarytė, Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, skautė Eglė Andrejevaitė. Renginio vieta – Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, konferencijų salė 1.2 (Laisvės pr. 5, Vilnius).

Gruodžio 13 d. Bažnytinio paveldo muziejuje visuomenei pirmą kartą atverta kunigo, misionieriaus Antano Saulaičio SJ ir jo bendražygių pusšimtį metų rinkta kolekcija „Misijų stotelė“. Eksponuojama dalis rinkinio – beveik 3000 artefaktų iš įvairių kultūrų: buitinių reikmenų, asmeninių daiktų, knygų, spaudinių, laiškų, suvenyrų, garso ir vaizdo įrašų, liturginių reikmenų ir kitos medžiagos, – liudijančių apie šimtmetį trukusią lietuvių misionierių veiklą visame pasaulyje.

Parodą papildantis katalogas pristato parodoje rodomus bei į ekspoziciją nepatekusius kolekcijos eksponatus, supažindinama su jų sukūrimo ir atsiradimo kolekcijoje aplinkybėmis. Antroji knygos dalis skirta lietuvių misionierių ir misijų savanorių biografijoms. Tai 35 istorijos, pasakojančios apie žmonių, paaukojusių patogią ir pažįstamą kasdienybę dėl humanitarinės pagalbos ir evangelizacijos, išradingumą, humoro jausmą, nuostabos akimirkas ir nekasdienes patirtis.

Renginio trukmė – 1 val.

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos jėzuitų provincija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Informaciniai rėmėjai: „Clear Channel“, bernardinai.lt
Daugiau informacijos tel. 8 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Renginio datos ir laikas:

2019 02 23 20:00Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai