Renginiai

„Misijų stotelių“ susitikimas su misionieriais

2019 m. kovo 20 d., trečiadienį, 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks antrasis „Misijų stotelių“ susitikimų vakaras, kuriame apie misijas tolimose kultūrose galėsime išgirsti tiesiai iš misionierių lūpų. Renginyje dalyvaus kolekcijos „Misijų stotelė“ autorius Antanas Saulaitis SJ, iš JAV atvykusi jo sesuo Marija Stankus-Saulaitis, Tailande misionieriavusi Lina Gervytė-Michailova bei misijoje Gvatemaloje dirbę Tomas ir Neringa Kurapkaičiai. Renginys nemokamas, maloniai kviečiame dalyvauti!

Antanas Saulaitis SJ – kunigas jėzuitas, misionierius, skautas, rašytojas ir pedagogas. Nuo vaikystės gyvenęs Jungtinėse Amerikos Valstijose ir dar jaunystėje pradėjęs keliauti, A. Saulaitis ne kartą lankėsi Brazilijoje, Australijoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje ir daugelyje Europos valstybių. Septintajame dešimtmetyje jis pradėjo kaupti kolekciją daiktų, kurie liudija apie pasaulio kultūrų įvairovę. Per pusę amžiaus kolekcijoje „Misijų stotelė“ sukaupta daugiau nei 2500 artefaktų; daugiau kaip 150 įspūdingiausių eksponatų šiuo metu pristatoma Bažnytinio paveldo muziejaus parodoje „Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečio kelias“.

Didelę dalį kolekcijos daiktų broliui padovanojo Marija Stankus-Saulaitis. Susitikime išgirsime autentiškų pasakojimų apie patį kolekcijos autorių ir Marijos santykį su brolio kolekcija, misijomis, lietuvių išeivijos kultūrinius ryšius su Lietuva sovietmečiu, gyvenimą išeivijoje ir darbą su skirtingų kultūrų žmonėmis.

Lina Gervytė-Michailova papasakos apie dvejus metus trukusią misiją Tailande, darbą su kaliniais imigrantų kalėjimuose, ligoniais AIDS centruose ir paprastais vaikais Bankoko gatvėse.

Apie savo patirtis, iššūkius ir atradimus taip pat papasakos Tomas ir Neringa Kurapkaičiai, kurie su dviem mažamečiais vaikais misijoje Gvatemaloje praleido metus.

Daugiau informacijos tel. 8 5 269 7800, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Renginio datos ir laikas:

2019 03 20 17:00Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai