Renginiai

Paskaita „Quis enim te non diligat? Jonas iš Lietuvos kunigaikščių“

2020 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks istoriko dr. Stepheno Rowello paskaita „Quis enim te non diligat? Jonas iš Lietuvos kunigaikščių“. Renginys nemokamas, maloniai kviečiame dalyvauti!

Nesantuokinis Žygimanto Senojo ir Kotrynos Telničietės sūnus, Vilniaus vyskupas Jonas iš Lietuvos kunigaikščių (1519–1536) vertinamas kaip talentingas vyskupijos administratorius ir rūpestingas dvasininkas, Tėvynės mylėtojas bei gynėjas. Nuo XIX a. istorikai taip pat pabrėžia sudėtingus jo santykius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorija – iki muštynių vyskupo rūmuose, ką jau kalbėti apie jo pamotės, karalienės ir didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforzos priešiškumą Jono interesams. Vis dėlto kai kurie vyskupo bendraamžiai pagyrė jo dosnumą ir kilniaširdiškumą, retoriškai klausdami, „kas Tavęs nemyli“? Ar įmanoma bent truputį geriau susipažinti su šia tarsi kontroversiška asmenybe?

Siekiant užtikrinti saugumą, lankytojų prašome prieš atvykstant įsivertinti sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų.

Daugiau informacijos ir registracija:
Tel. + 370 5 269 7800
El. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Renginio datos ir laikas:

2020 09 17 17:30Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai