Renginiai

Paskaita „Šv. Barboros koplyčios fasado ikonų restauravimo ypatumai“

Gegužės 15 d., trečiadienį, 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje UAB „Opus Optimum“ restauratoriai pasakos apie Markučių dvaro Šv. Barboros koplyčios fasado ikonų restauravimo ypatumus. Prieš renginį, 16.40 val., kviečiame aplankyti parodą „Atradimai. Markučių Šv. Barboros koplyčios fasado ikonos“ su kuratore Diana Ickovič. Renginys nemokamas, maloniai kviečiame dalyvauti!

1903–1906 m. Varvaros ir Grigorijaus Puškinų rūpesčiu Markučių dvaro teritorijoje buvo pastatyta Šv. Barboros koplyčia. Statinio fasado nišas puošė devynios ant cinko skardos tapytos ikonos, vaizduojančios šventuosius – Melnikovų-Puškinų šeimos globėjus. XX a. 6-ajame dešimtmetyje atvaizdai dingo, tolesnis jų likimas nebuvo žinomas iki 2017 metų – tuomet septyni iš devynių atvaizdų buvo atrasti Literatūrinio A. Puškino muziejaus patalpose.

Koplyčios fasado  ikonos nukentėjo ne tik nuo laiko ir oro sąlygų. Jos buvo sulankstytos, pažeistos korozijos, deformuotos kulkų. Spėjama, kad į atvaizdus buvo šaudoma sovietmečiu pasityčiojant. Restauratoriai visų pirma atliko cheminius ir fizikinius tyrimus, tiksliai įvertino atvaizdų būklę. Nuo ikonų paviršiaus pašalintas purvas ir nešvarumai, milimetras po milimetro sutvirtinti trupantys tapybos sluoksniai leido atskleisti paveikslų koloritą ir grožį.

Daugiau informacijos apie parodą „Atradimai. Markučių Šv. Barboros koplyčios fasado ikonos“

Daugiau informacijos: tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Renginio datos ir laikas:

2019 05 15 17:00Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai