Renginiai

Šiuolaikinio meno keliai į bažnyčias. Ekskursija: Vilniaus Šv. Kryžiaus namų koplyčia ir Dievo Gailestingumo šventovė

2020 m. sausio 18 d., šeštadienį, 14 val. 30 min. kviečiame dalyvauti ekskursijoje Vargdienių seserų vienuolijos Šv. Kryžiaus namų koplyčioje ir Dievo Gailestingumo šventovėje, pamatyti šių maldos namų erdvei skirtus sakralaus meno kūrinius ir išgirsti jų atsiradimo istorijas. Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija.

Po Nepriklausomybės atkūrimo sugrįžusios, iš pogrindžio išėjusios ar naujai besikuriančios vienuolijos savo bažnyčiose ir koplyčiose sugebėjo sutelkti daugiausia naujų, menine verte ir jautrumu istorinei aplinkai pasižyminčių kūrinių. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų vienuolija kreipėsi į Nijolę Vilutytę dėl vitražų Kauno Pal. Jurgio Matulaičio namų koplyčioje, vėliau – ir dėl Šv. Kryžiaus namų koplyčios Vilniuje. Šios koplyčios erdvę papuošė Rimanto Sakalausko sukurtas altorius ir Eimanto Ludavičiaus tabernakulis.

Dievo Gailestingumo šventovė įsteigta 2004 m. sovietmečiu uždarytoje ir apleistoje Švč. Trejybės bažnyčioje. Į jos centrinį altorių buvo numatyta perkelti Gailestingojo Jėzaus paveikslą, nutapytą pagal vienuolės, mistikės šv. Faustinos Kovalskos regėjimą (dailininkas Eugenijus Kazimirovskis, 1934). Šventovei freskos-sgrafito technika Nijolė Vilutytė sukūrė šoninių altorių kompozicijas „Maldos altorius“ ir „Gailestingumo Marija“, bažnyčios presbiterijai – kompoziciją „Švč. Trejybė“ (2003–2004). Tos pačios autorės vitražai papuošė šventovės presbiterijos, navos (2005) ir choro (2009–2011) langus. Skulptorius Mindaugas Šnipas paruošė 2016 m. Gailestingumo jubiliejui įgyvendintą šventovės durų projektą.

Ekskursijos pradžia – prie įėjimo į Dievo Gailestingumo šventovę (Dominikonų g. 12). Trukmė – 1 val. 30 min.

Informacija ir registracija tel. 8 5 269 7803. Registruojama iki 30 dalyvių. Registracija baigta.

Organizatoriai: Bažnytinio paveldo muziejus, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų kongregacija, Dievo Gailestingumo šventovė

Parodos „Šiuolaikinio meno keliai į bažnyčias: 1990–2019“ rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Nuotraukoje: Dievo Gailestingumo šventovės interjeras
Renginio datos ir laikas:

2020 01 18 15:00Rėmėjai

   

Informaciniai rėmėjai