Muziejaus leidiniai

Knyga vaikams „Vilniaus arkikatedros mįslės“

„Vilniaus arkikatedros mįslės“ – tai pirmasis leidinys vaikams apie žymiausią Lietuvos šventovę, kurią pažinti svarbu ne vien suaugusiems. Daugybė į pažintinę knygelę įtrauktų kūrybinių užduočių ir galvosūkių padeda jauniesiems skaitytojams lengviau ir įdomiau suprasti informaciją apie katedros istoriją ir dabartį, jos požemiuose palaidotas asmenybes ir mūruose paslėptus lobius. Knygos skaitytojai patys suras Vilniaus katedros įkūrimą patvirtinusį popiežiaus bulės tekstą, atvertę langelius pamatys bažnyčios požemių planą, varpinės skerspjūvį ar išsirinks patį gražiausią Barboros Radvilaitės portretą, atidarys lobių skrynią, kurioje saugomos neįkainojamas katedros lobynas. Kol kas nedaug Lietuvoje parengtų leidinių vaikams ir jaunimui gali prilygti knygelei „Vilniaus arkikatedros mįslės“ originaliu maketo sprendimu ir pop up technologijomis. Iškarpos, įklijos, lipdukai, atvartai katedros pažinimą paverčia interaktyviu žaidimu.
 
Dvejus metus jauniesiems skaitytojams kurtas leidinys remiasi naujausiais istorikų, menotyrininkų tyrimais apie Vilniaus katedrą ir joje esančius objektus. Leidinys skirtas jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, nors kūrybingai pateikta informacija vertinga ir vyresniems skaitytojams. Tikimasi, kad Vilniaus arkikatedros pristatymas vaikams įdomiu bei suprantamu būdu paskatins tolesnį jų domėjimąsi Lietuvos istorija ir kultūra.
 
Leidinį galima įsigyti Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) ir Vilniaus arkikatedros varpinėje.
 
Kūrybinė grupė: Violeta Indriūnienė, Rita Pauliukevičiūtė, Alina Pavasarytė, Livija Salickienė, Birutė Valečkaitė
Dailininkai: Artur Širin, Justina Norkutė-Širin
Dizainerė: Mažvydė Kokanauskienė
Kalbos redaktorė: Rita Markulienė
Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (parama knygos vaikams parengimui 2015 m.)


Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai