Vykstančios parodos

Ispanijoje užgimęs, Antakalnyje pamiltas. Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje

2019 05 23 – 2019 09 14

Parodoje pristatomi Kristaus atvaizdai, kuriems yra prigijęs Jėzaus Nazariečio pavadinimas. Jėzaus Nazariečio skulptūrų ir jų atvaizdų pirmavaizdis – stebuklinga rengiamoji Kristaus statula iš Madrido basųjų trinitorių bažnyčios. Abiejų Tautų Respublikos basieji trinitoriai, į Lenkijos Karalystę atvykę 1685 m., o į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę – 1693 m., sudarė labiausiai į Šiaurę ir Rytus nuo vienuolijos centro – Ispanijos – nutolusią Šv. Joakimo provinciją. Trinitoriai savo šventoves puošė Madrido Jėzaus Nazariečio figūros kopijomis, o plačiausiai išgarsėjusi ir Jėzaus kultą bei atvaizdą Lietuvoje paveikusi kopija – Antakalnio Jėzus. Parodoje eksponuojami Jėzaus Nazariečio atvaizdai iš 18 Lietuvos bažnyčių, 15 šalies muziejų ir bibliotekų, 10 privačių kolekcijų.
Atradimai. Markučių Šv. Barboros koplyčios fasado ikonos

2019 03 28 – 2019 09 07

Parodoje visuomenei pirmą kartą pristatomi neseniai Literatūrinio A. Puškino muziejaus darbuotojų atrasti septyni unikalūs ant cinko skardos tapyti atvaizdai. 1903–1906 m. Varvaros ir Grigorijaus Puškinų rūpesčiu Markučių dvaro teritorijoje buvo pastatyta Šv. Barboros koplyčia. Jos išorę puošė devynios ant cinko skardos tapytos ikonos, vaizduojančios šventuosius – Melnikovų-Puškinų šeimos globėjus. Ikonos fasado nišose buvo iki XX a. 6-ojo dešimtmečio. Tolesnis jų likimas nebuvo žinomas iki 2017 metų. Netikėtai septyni iš devynių atvaizdų buvo atrasti Literatūrinio A. Puškino muziejaus patalpose. Koplyčios fasado ikonas reikėjo restauruoti: jos nukentėjo ne tik nuo laiko ir oro sąlygų, bet ir nuo kulkų.
Atradimai. Šnipiškių Jėzus

Nuo 2019 m. vasario 28 d. Bažnytinio paveldo muziejuje eksponuojama vertinga Šnipiškių Jėzaus skulptūra, ilgą laiką laikyta dingusia. 2017 m. skulptūra buvo netikėtai rasta Šv. Rapolo bažnyčios rūsyje. Nors kūrinys apgadintas, galima spėti, kad tai – garsusis Šnipiškių Jėzaus atvaizdas. 2018 m. skulptūrą restauravo polichromuoto medžio specialistai Greta Žičkuvienė ir Rolandas Vičys.
Vilniaus vienuolijos ir jų lobynai. Bernardinės

Bažnytinio paveldo muziejus, švęsdamas gyvavimo dešimtmetį, atidaro naujas ekspozicijų erdves. Nuo 2019 m. vasario 28 d. muziejuje galima aplankyti parodą „Vilniaus vienuolijos ir jų lobynai. Bernardinės“. Šioje nuolatinėje ekspozicijoje pristatomas Šv. arkangelo Mykolo bernardinių vienuolyne gyvenusių seserų palikimas. Tai – simbolinė Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir buvusio bernardinių vienuolyno ansamblyje įsikūrusio muziejaus padėka ankstesnėms šeimininkėms.

Rėmėjai

 

Informaciniai rėmėjai