BPM_web-cover_44-5319533c20159cf670e52ad36728a841.png

Darbo laikas

Pirmadieniais–šeštadieniais 10–19 val.

Valstybinių švenčių išvakarėse – valanda trumpiau. Nedirba sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Kaip atvykti?

Pėsčiomis

Varpinę patogiai pasieksite pėsčiomis iš bet kurios senamiesčio ar miesto centro vietos. 

 

Viešasis transportas

Naudokitės Vilniaus viešojo transporto 10, 11, 33 ar 89 maršrutų autobusais. Arčiausiai varpinės yra Arkikatedros stotelė.

 

Automobiliu

Šalia varpinės arba Tilto g. 14 yra mokama automobilių stovėjimo aikštelė (mėlynoji zona).

Apie varpinę

Vilniaus arkikatedros varpinė – vienas pagrindinių Vilniaus simbolių. Lankytojai gali užkopti iki pat viršutinio aukšto (45 m), iš kur atsiveria įspūdinga miesto panorama. Kopiant į varpinės apžvalgos aikštelę, galima susipažinti su bokšto ir XIII amžių siekiančia Vilniaus istorija. Ir dabar varpinės sienose galima matyti didžiausių miesto gaisrų pėdsakų – aptirpusių plytų, pajuodavusių akmenų. Ne mažiau įspūdingos XIX amžiaus medinės konstrukcijos ir laiptai, kuriuos galima išbandyti patiems. Pastato viršuje laiką skaičiuoja seniausias miesto laikrodis. Norit pasigėrėti Vilniaus panorama, nebūtina kopti į patį bokšto viršų, galima pasinaudoti įranga ir stebėti 52 m aukštyje įrengtų kamerų perduodamą vaizdą.

Bokšto istorijos

Vilniaus katedros varpinėje įrengta interaktyvi bokšto istorijos ekspozicija. Varpinės istoriją pasakoja bokšto sargybinis, italas architektas, varpų liejikas Jonas Delamarsas, bokšto laikrodininkas ir kiti menami bei tikri personažai. Vaikams bokšto istoriją žaismingai pristato visų pamėgtas varpinės balandis Pranas.

 

  

Ekskursijos varpinėje

Edukacijos varpinėje